Nova Vital

Tel: 0 212 642 00 00

Email: iletisim@novavital.com.tr

SARS-CoV-2 IgM/IgG Ab Antikor Testi

Antikor testleri,tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 Corona virüs ile mücadelede önemli bir yer almaktadır.  Pandeminin devam ettiği bu günlerde, salgına uygun yanıtların belirlenip yönlendirilmesi için, yüksek güvenilirliğe hassasiyete ve özgüllüğe sahip olan tanı testlerinin gerekliliği tüm dünya ve bilim camiası tarafından önemle vurgulanmaktadır.

SARS-CoV-2, korona virüsler olarak bilinen geniş bir virüs ailesine aittir. Pozitif iplikçik tek sarmallı RNA (+ssRNA) virüstür. Diğer korona virüsler, soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) gibi daha ciddi hastalıklara kadar değişen hastalıklara sebep olabilmektedir. COVID-19 teşhisi konulan kişiler arasında semptomlar çok az görülebildiği gibi ciddi hastalıklar ve hatta ölümle sonuçlanan vakalar da görülmektedir. Birçok kişi (yaklaşık %80) hastalığa yönelik özel bir tedavi olmaksızın iyileşmektedir. 

 

COVID-19 teşhisi konulan yaklaşık her 6 kişiden 1’i ağır hastalanmakta ve solunum güçlüğü çekmektedir. COVID-19 Ag İmmünofiltrasyon Testi, insan boğaz sürüntüsünde, nazal sürüntüde veya nazofarenks sürüntülerde SARS-CoV-2 (COVID-19) tespiti için Premium ürün serimizdir.

 • Test, yaygın olarak satılan strip test kitlerine kıyasla 100 kat daha fazla hassasiyet sağlamaktadır ve semptom öncesi aşamada faydalı olduğu gözlemlenmiştir.
 • İmmünofiltrasyon testi, duyarlılığı artıran enzimatik reaksiyon yoluyla bir sinyal amplifikasyonu sağlamaktadır. Numune gözenekli bir membrandan akarak emici malzeme tarafından emilir. Numune saptanabilir seviyede virüs içeriyorsa, viral antijenler virüsü tanıyacak şekilde hazırlanmış yüzeye hapsolur ve enzimatik olarak görselleştirilir
 • Test, burun sürüntüleri alındıktan sonra 3 dakika içerisinde oldukça hassas sonuçlar verir. Sonuçlar, herhangi bir cihaza ihtiyaç duyulmaksızın doğrudan görselleştirilebilir. Pozitif testte iki mavi nokta, negatif testte ise bir mavi nokta belirmektedir.
 • İnsan tam kan, serum ve plazma örneklerinde IgM ve IgG antikorlarını kalitatif olarak tespit etmek için kullanılır.
 • Parmak kan örnekleri ile de çalışılmaktadır.
 • 15 dakikada sonuçlanır

Türkiye’de yerli ve milli imkanlarla üretilen T.C. Sağlık bakanlığından onaylı, ülkemizden 76 ülkeye ihraç edilen yerli test kitimiz ile 15 dakika içinde korona virüse yakalanıp yakalanmadığınızı anlamanız mümkündür. Ayrıca bu test ile virüsü belirtisiz atlatıp atlatmadığınızı da öğrenebilirsiniz.

SARS-CoV-2 IgM/IgG Ab Testi ürünümüz yüzlerce Covid-19 hastası üzerinde test edilerek PCR kit sonuçları ile ayrıca kıyaslanarak T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

-Sadece profesyonel vücut dışı teşhis kullanım amaçlıdır.

-İnsan tam kan, serum ve plazma örneklerinde IgG ve IgM antikorlarını kalitatif olarak tespit etmek için kullanılan hızlı bir immünokromatografik testtir.

-Parmak kan örnekleri ile de çalışmaktadır.

-15 dakikada sonuçlanır.

 • Korona virus Hastalığına sebep olan virüslere (SARS-CoV-2 / COVID-19) karşı vücut tarafından üretilen antikorun tayininde kullanılır.

SARS-CoV-2 IgG Ab Testinin ve serum örneklerinde PCR Testinin uygunluk oranı:

SARS-CoV-2 IgM
Pozitif Uygunluk Oranı: 87.54%
Negatif Uygunluk Oranı: 98.43%
Toplam Uygunluk Oranı: 93.33%

SARS-CoV-2 IgG
Pozitif Uygunluk Oranı  : 92.88%
Negatif Uygunluk Oranı : 99.06%
Toplam Uygunluk Oranı : 96.17%

Covid 19 Antikor testinin çalışanlara ve müşterilere uygulanmasının avantajı nedir ?

 • Virüsle temas halinde olan kişileri belirlemek için herkesin düzenli olarak anti-COVID 19IgG \ IgM için Hızlı Testler kullanılarak taranması gerekir.
 • Virüs taşıyan herkesi içine alabilecek bir PCR taraması hem maliyet hem de gerektirdiği altyapı sebebiyle (uygulama şartları ve süresi, personel yetkinliği, laboratuvar gerekliliği, vs) sebebiyle rutinde oteller gibi her gün binlerce yolcuya hizmet veren ve bir o kadar da çalışanı barındıran bir organizasyon için zor ve karmaşık bir uygulamadır. Hızlı antikor testi ile yapılan taramalar ise, aynı parametreler çerçevesinde (maliyet, altyapı ve uygulama süresi) yine rutinde düşünüldüğünde PCR’a kıyasla çok daha pratiktir.
 • Hızlı antikor testi tercihen haftada bir, minimum iki haftada bir tekrar edilebilirlik açısından pratik, güvenli ve hesaplı bir tarama yöntemidir.
 • Virüs taşıyan herkesi %100 tespit etmek bugünkü şartlarda MEVCUT HİÇBİR METHOD İLE mümkün olmasa da bu testin pratikliği ve düzenli kullanım kolaylığı sayesinde bulaşı minimize edebiliriz.
 • Hızlı Antikor Testleri ile bağışıklık geliştiren kişileri de tespit edebiliriz (bkz: Almanya – bağışıklık pasaportu uygulaması) ve güvenle seyahat etmelerini / çalışabilmelerini sağlayabiliriz.
 • Çalışanlar ve ziyaretçilere sağlıklı ve güvenli bir seyahat / çalışma ortamı sağlamış oluruz.
 • Hızlı Antikor testleri özel saklama koşulu gerektirmez. Oda sıcaklığı yeterlidir. Uygulama için özel laboratuvar ve cihaz gerektirmez
 • Herhangi bir sağlık teknisyeni tarafından uygulanabilir
 • CE ve FDA belgeleri mevcuttur

Detaylı bilgi ve sorularınız için mail adresine mail atabilir telefon ile bize ulaşabilirsiniz.

Ürün yeterlilik belgeslni görmek için TIKLAYINIZ